středa 8. října 2014

posvátná hora Inků


MANDANGO

 Na horu Mandango jsme vystoupili společně s Romanem a Ethienem 17.8.2014. Kamarádíčkové moji..:-) Poslední den v Ecuadoru. Mandango, to je posvátná hora Inků (brána do jiné dimenze), místní lidé zde mluví o setkáních s mimozemskými bytostmi, světlech a neznámých zvucích a všelijakejch podivnostech. 
 Takže příprava:Ráno jsme se pročistili Guayusou (je to hořký, teplý a jsou toho asi tři litry - vypiješ-vybleješ, vypiješ-vybleješ no a tak až na dno),vypili San Pedro a jdeme. Cestou na horu jsme nemluvili a dvakrát se zastavili na tabáček.

hora Mandango

Mandango leží ve výšce asi 2 000 m.n.m. Počasí jsme měli náramné, slunečno, občas mráček, teplo při výstupu se dalo snést. Přestal jsem kouřit před nějakou dobou, ale cestou nahoru jsem měl co dělat s dechem, no jsem se zadejchal prostě. Roman nás vedl. Řekl nám, ať se cestou v tichu soustředíme a nasloucháme sdělením hory. Nesli jsme jí obětiny, nějaké jídlo a drobné předměty. Roman šel prvni, pak já a za mnou Ethien. Výstup nám mohl trvat tak půl druhé hodiny. U vrcholu nás Roman upozornil  na nárazový vítr, takže jsme postupovali skoro po čtyřech opatrně a soustředěně k vrcholu.

pohled z vrcholu na okolní krajinu

Nahoře. Nahoře se nám naskytl úžasný pohled na hornatou krajinu Ecuadoru. Vytvořili jsme oltář k ceremonii Setkání s duchem hory, vysvlékli se do naha, stoupli si s rozpřaženýma rukama a zpívali hoře písně. Duch hory to uslyšel a vstoupil do nás. Celé tělo mi vibrovalo energií hory. Nic podobného jsem v životě nezažil. Poté jsme pronášeli modlitby za naše životy a životy našich bližních, zase zpívali, dali si tabáček a zase zpívali, pronášeli modlitby a zase zpívali.
Celou ceremonii jsme uzavřeli, a s poděkováním na památku pořídili pár fotografií a vydali se zpět dolů do města.

Já, Roman a Ethien

Celou dobu povzbuzeni silou dědečka San Pedra, teď navíc úžasným zážitkem ze setkání s duchem hory a Velkým Duchem, Bohem, Krišnou,Šhivou či jak kdo zná a uznává, jsme zpět. :-)Děkuji Bohu za tuto zkušenost, děkuji Romanovi za skvělé vedení obřadu, děkuji Ethienovi za podporu. Děkuji všem a všemu navěky.


Nikdy jsme nebyli a nebudeme od ničeho odděleni, jsme se vším propojeni skrze naše srdce v kterém sídlí Bůh. Srdce k nám mluví řečí Boha. Skrze srdce jsme s ním spojeni. Děkuji

                             Žádné komentáře:

Okomentovat